Piłki rehabilitacyjne do siedzenia dla kobiet w ciąży i ćwiczeń fitness 45 cm, 55 cm, 65 cm i 75 cm

Piłki rehabilitacyjne do siedzenia dla kobiet w ciąży i ćwiczenia fitness

pilka-rehabilitacyjna-gimnastyczna-siedzeniaOferowane piłki rehabilitacyjne w naszym sklepie dostępne są w sześciu rozmiarach (25-30 cm, 45 cm, 55 cm, 65 cm, 75 cm) tak, aby każdy mógł dopasować do własnych potrzeb. Jak wiadomo piłkę trzeba dobrać indywidualnie dla każdego, do ćwiczeń, do siedzenia jeszcze inną dla kobiet w ciąży.

 

 

Jeśli chcesz zamówić produkt, zapraszamy do naszego sklepu internetowego

internetowy sklep osob niepelnosprawnych

Materiał, z którego wykonana jest piłka oraz system ABS zapobiegają rozerwaniu piłki nawet podczas mechanicznego uszkodzenia. Piłki przeznaczone do użytku wewnątrz na twardej i płaskiej powierzchni. 

 

 Piłka do siedzenia dynamicznego

  • bardzo popularne w ostatnim czasie jest wykorzystanie piłki ortopedycznej do tzw. "siedzenia dynamicznego" ponieważ wymusza prawidłowe ustawienie pleców, kręgosłupa

  • dzięki korzystaniu z piłki do siedzenia normalizowane jest napięcie mięśni posturalnych oraz zmniejsza się ryzyko przeciążenia kręgosłupa

  • piłkę rehabilitacyjną można wykorzystać dosłownie w każdych warunkach w domu, w pracy wszędzie, gdzie korzystamy z krzesła, które po prostu zastępujemy piłką odpowiednio dobraną do twojego wzrostu

 

Jak dobrać piłkę do siedzenia 

45 cm dla wzrostu: 140 cm - 154 cm
55 cm dla wzrostu: 155 cm - 169 cm
65 cm dla wzrostu: 170 cm - 184 cm
75 cm dla wzrostu: 185 cm - 200 cm
85 cm dla wzrostu: powyżej 200 cm

 

Piłka do ćwiczeń w ciąży

Ćwiczenia z piłką idealnie sprawdzają się dla kobiet w ciąży. Wielu lekarzy specjalistów zapewnia, że ćwiczenia przy pomocy piłki pozwalają lepiej przygotować się do porodu. Ćwiczenia z piłką gimnastyczną pozwalają utrzymać w sprawności układ krążenia, oddechowy i mięśniowy, ale także zmniejszyć bóle krzyża i inne dolegliwości związane z mięśniami oraz stawami. Piłka gimnastyczna doskonale poprawia kondycję fizyczną, nie obciążając organizmu.
Bardzo ważne jest, aby przed korzystaniem z piłki skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę, żeby dobrać odpowiednie ćwiczenia, które sprawią, że poczujesz się lepiej. Zalecane ćwiczenia kobieta powinna wykonywać około 2 do 3 godzin tygodniowo.

 

Piłka gimnastyczna w rehabilitacji

Piłki rehabilitacyjne pozwalają zastąpić bardzo wiele innych przedmiotów do ćwiczeń i działają skutecznie na wszystkie partie ciała dlatego są one wykorzystywane bardzo szeroko w ogóle rehabilitacji dzieci i dorosłych, ale także lekarze w domu zachęcają do stosowania takich piłek w domowej rehabilitacji, gdy tylko jest taka możliwość. Zawsze ćwiczenia należy skonsultować z lekarzem prowadzącym pomimo tego, że w internecie jest bardzo wiele instrukcji ćwiczeń, to jednak należy zwrócić uwagę, iż każda jednostka chorobowa jest indywidualna i warto skonsultować to ze specjalistą.

 

Piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń 25-30 cm

Jest to najmniejsza z piłek jaką mamy do zaoferowania. Piłka rehabilitacyjna przeznaczona jest przede wszystkim do ćwiczeń i terapii z dziećmi. Może być wykorzystywana podczas zajęć ruchowych (rytmika, zajęcia korekcyjne), a także w rehabilitacji. Rehabilitacja z piłką gimnastyczną należy do jednej z najprzyjemniejszych. Są to ćwiczenia bardzo skuteczne, które sprawiają dużą frajdę zwłaszcza dzieciom jest to rehabilitacja połączona z zabawą.

Piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń 25-30 cm

 

Piłka ortopedyczna do ćwiczeń i siedzenia 45 cm

Piłka ortopedyczna do ćwiczeń doskonale wpływa na pracę mięśni jest zatem idealna do codziennej rehabilitacji. Szczególnie polecana osobom mającym wady postawy ponieważ wymusza utrzymanie prawidłowej pozycji podczas siedzenia. Wykonana z odpornego materiału zapobiegającego rozerwaniu piłki.

Piłka ortopedyczna do ćwiczeń i siedzenia 45 cm

 

 

Piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń z systemem ABS i pompką 55 cm i 65 cm

Piłki do siedzenia posiadają większe średnice niż poprzednie, zostały stworzone z myślą o treningu i rehabilitacji. Wykonane są z elastycznego i bardzo wytrzymałego materiału. Można je wykorzystać między innymi do przetaczania, leżenia, opierania się i siedzenia. Polecane osobom ze schorzeniami neurologicznymi, wadami postaw oraz autyzmem.

Piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń z systemem ABS 65 cm

 

Piłka rehabilitacyjna fitness z ABS i pompką 75 cm

Piłka ortopedyczna może być wykorzystywana do aktywnego siedzenia, zabawy, do ćwiczeń w klubach fitness, a także rehabilitacji dzieci i seniorów. Poprawia kondycję i koordynację ruchową, zwiększa ruchomość w stawach tak więc jest istotnym elementem treningu dla osób, które chcą zachować sprawność fizyczną.

Piłka rehabilitacyjna z ABS i pompką 75 cm

 

 

Piłka ortopedyczna z ABS 85 cm

Największa z rodziny piłek rehabilitacyjnych jaką mamy do zaoferowania, tak jak poprzednie piłki do siedzenia wykorzystywana jest przede wszystkim do rehabilitacji dzieci i seniorów, a także przez kobiety w ciąży oraz osoby chcące poprawić swoją kondycję fizyczną. Doskonale sprawdza się podczas terapii indywidualnej, jak i podczas zajęć grupowych. Ćwiczenia z piłką wzmacniają mięśnie brzucha, grzbietu i pośladków.

 

Piłka ortopedyczna z ABS 85 cm